Welcome to
Haus II Home
We are so grateful you're here. We are honored to bring you a special curated selection of goods and gifts. From hand poured candles to unique, small batch items designed to enhance your space and well being.



Community
We are a small business located in Keller, Texas. We also love supporting other small businesses and the community. We carefully curate the products featured, in addition to our hand-poured candles, and hope to uplift more women and BIPOC business owners.

Sustainability
We are certainly not perfect, but we are trying to do better! We want to take steps, and encourage, sustainable products to help leave this world better for future generations.

Quality
There is nothing better, more uplifting, than supporting gifted artisans with a passion for what they do! One of a kind items means superior quality and enjoyment.
Cards & Stationary
The original, vintage text message. Who doesn't love getting cards and mail? Send one of our unique, artist-created collections today!



- Regular price
- $14.00
- Regular price
-
- Sale price
-
$14.00
- Unit price
- /per

- Regular price
- $9.50
- Regular price
-
- Sale price
-
$9.50
- Unit price
- /per



- Regular price
- $8.95
- Regular price
-
- Sale price
-
$8.95
- Unit price
- /per



- Regular price
- $18.00
- Regular price
-
- Sale price
-
$18.00
- Unit price
- /per



- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
- Sale price
-
$6.00
- Unit price
- /per

- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
-
$10.00
- Unit price
- /per

- Regular price
- $9.50
- Regular price
-
- Sale price
-
$9.50
- Unit price
- /per

- Regular price
- $7.00
- Regular price
-
- Sale price
-
$7.00
- Unit price
- /per

Self Care
Your well being is important. What, or who, you surround yourself with; what you put in, or on, your body is also important. We take pride in providing quality goods with a purpose.
Face & Body Care
Most luxurious skin and body care. Small batch goods that are good for your health and well being.

- Regular price
- $2.95
- Regular price
-
- Sale price
-
$2.95
- Unit price
- /per

- Regular price
- $2.95
- Regular price
-
- Sale price
-
$2.95
- Unit price
- /per

- Regular price
- $4.00
- Regular price
-
- Sale price
-
$4.00
- Unit price
- /per

- Regular price
- $2.95
- Regular price
-
- Sale price
-
$2.95
- Unit price
- /per

- Regular price
- $2.95
- Regular price
-
- Sale price
-
$2.95
- Unit price
- /per

- Regular price
- $4.00
- Regular price
-
- Sale price
-
$4.00
- Unit price
- /per

- Regular price
- $2.95
- Regular price
-
- Sale price
-
$2.95
- Unit price
- /per

- Regular price
- $4.00
- Regular price
-
- Sale price
-
$4.00
- Unit price
- /per
Support Joyful Living
Rest is not the absence of activity but the presence of peace.








Food & Drink Items
Have you ever tasted something that totally transported you to another level of bliss? These specialty goods each have a purpose, a taste, a treat. Indulge today!

- Regular price
- $24.00
- Regular price
-
- Sale price
-
$24.00
- Unit price
- /per

- Regular price
- $24.00
- Regular price
-
- Sale price
-
$24.00
- Unit price
- /per



- Regular price
- $15.00
- Regular price
-
- Sale price
-
$15.00
- Unit price
- /per



- Regular price
- $4.99
- Regular price
-
- Sale price
-
$4.99
- Unit price
- /per



- Regular price
- $5.50
- Regular price
-
- Sale price
-
$5.50
- Unit price
- /per

- Regular price
- $5.50
- Regular price
-
- Sale price
-
$5.50
- Unit price
- /per

- Regular price
- $5.50
- Regular price
-
- Sale price
-
$5.50
- Unit price
- /per

- Regular price
- $5.50
- Regular price
-
- Sale price
-
$5.50
- Unit price
- /per

"The quieter you become, the more you are able to hear." Rumi
It's okay to pause. To refuel. To refill. Stop the culture of "busy."



- Regular price
- $12.00
- Regular price
-
- Sale price
-
$12.00
- Unit price
- /per



- Regular price
- $14.00
- Regular price
-
- Sale price
-
$14.00
- Unit price
- /per

- Regular price
- $15.00
- Regular price
-
- Sale price
-
$15.00
- Unit price
- /per



- Regular price
- $16.00
- Regular price
-
- Sale price
-
$16.00
- Unit price
- /per



- Regular price
- $24.00
- Regular price
-
- Sale price
-
$24.00
- Unit price
- /per



- Regular price
- $24.00
- Regular price
-
- Sale price
-
$24.00
- Unit price
- /per

- Regular price
- $28.00
- Regular price
-
- Sale price
-
$28.00
- Unit price
- /per



- Regular price
- $14.00
- Regular price
-
- Sale price
-
$14.00
- Unit price
- /per